Wycieczka klasy 5a i 5b

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Zamku w Gniewie. Następnie obejrzeliśmy spektakl konny z udziałem dwukonnego pocztu chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego. Spektakl odbył się na padoku zlokalizowanym na przedzamczu południowym. Dzięki niemu poznaliśmy dzieje husarii, jej uzbrojenia i taktyki oraz uczestniczyliśmy w musztrze i ćwiczeniach pocztu husarskiego w gonitwie z kopią do pierścieni, zażywania koncerza, szabli, pałasza i pistoletu. Po spektaklu odwiedziliśmy warsztaty dawnych rzemieślników: tkacki, drukarski,mincerski, strzelnicę Zamkową na której zapoznaliśmy się z budową i użyciem kuszy i łuku. Na zakończenie pobytu w Gniewie uczestniczyliśmy niezwykłym multimedialnym widowisku podczas którego przenieśliśmy się do nieistniejącego świata duchów. W otoczenie walących się murów, płonących stropów, bezgłowych rycerzy.
Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni gdzie spędziliśmy czas łącząc zabawę z nauką. Następnie udalismy sie do Gdańska gdzie między innymi odbyliśmy rejs statkiem na Westerplatte, które jest związane z niemieckim atakiem 1 września 1939 r. Bohaterska obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej wpisała się na stałe do historii jako przykład bohaterstwa i patriotyzmu.
Trzeci dzień poświęciliśmy przede wszystkim na zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Jest to największy pod względem powierzchni zamek na świecie. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się o powstaniu i rozwoju zakonu krzyżackiego, o jego osiągnięcia w administracji, gospodarce i wojskowości. Zobaczyliśmy wnętrza Pałacu Wielkich Mistrzów. Były to zarówno pomieszczenia reprezentacyjne jak i prywatne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.