Czytam, przeżywam, rozumiem

Lekcje dla przedszkolaków

Wizyta uczniów kl. 6b w Przedszkolu nr 90

 

W dniu 1. 06. 2017r. z okazji Dnia Dziecka grupa uczniów z kl. 6b naszej szkoły przeprowadziła ciekawą lekcję dla przedszkolaków w ramach projektu: „Czytam, przeżywam, rozumiem”.

Młodzież zaprezentowała interpretacje wielu wierszy J. Brzechwy oraz innych poetów, a także przygotowała quiz na temat treści utworów, sprawdzając koncentrację młodych słuchaczy. Maluchy miały szansę ćwiczyć umiejętność aktywnego słuchania oraz przełamywania nieśmiałości, natomiast nasi uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, pomysłowością i umiejętnością współpracy z dużo młodszymi kolegami. Na koniec- spontanicznie- kilkoro dzieci z przedszkola przedstawiło recytację swojego wiersza.

Poniżej zdjęcia z tego spotkania.

Kornelia Cichocka

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.