Pies i ja

31 maja w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego Pies i ja Straż Miejska zorganizowała w naszej szkole zajęcia z udziałem psa policyjnego. Celem ich było kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw w kontaktach z psami. Strażnicy Miejscy przekazywali  wiedzę na temat zachowań, które pomagają zminimalizować ryzyko znalezienia się w sytuacji niebezpiecznej z udziałem psa. Poznały one zachowania psów oraz sposoby postępowania w przypadku zaatakowania przez psa. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły pozycję tzw. „żółwia”, która zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń ciała oraz  może przyczynić się do zaniechania ataku ze strony psa.