czwartek, Październik 5th, 2017

przeglądanie według dni

II Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

02.10.2017r. odbyły się II Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Organizatorem była Rada Osiedla Św. Łazarz i nauczyciele wychowania fizycznego szkół podstawowych SP9, SP26, SP69, SP77. Uczniowie tych szkół walczyli o medale w konkurencjach lekkoatletycznych: 60m, 400m, 800m, sztafetach 4x400m oraz skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i biegu na orientację. Nasza szkoła zdobyła I miejsce w klasyfikacji medalowej, a nasi uczniowie ponad 40 medali i puchar dla szkoły. Gratulujemy!

Spotkanie z Panią Aleksandrą Banaszak

Aleksandra Banasiak to poznańska pielęgniarka, która w czerwcu 1956 roku jako pierwsza wyszła na ulice miasta by opatrzeć rannych w wyniku starć robotników. Kiedy w czerwcu 1956 roku poznańscy robotnicy z Zakładów im. Cegielskiego (wówczas noszących imię Stalina) rozpoczęli strajk generalny i wyszli na ulice miasta z hasłem “chleba i wolności” Aleksandra Banasiak miała 21 lat i była pielęgniarką Szpitala im. F. Raszei. Niosąc pomoc rannym w wyniku demonstracji, sama została draśnięta kulą. Nie czuje się bohaterką.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie z historią.

zdjęcia Kamil Brygier
Autor: | Data publikacji: Październik 5, 2017

„Podróż przez Układ Słoneczny”

Czym różnią się planety od gwiazd? Jakie ciała występują w Układzie Słonecznym oraz jakie są ich cechy. Jakie metody badawcze stosowane są w astronomii? Na takie i inne pytania odpowiadali szóstoklasiści podczas lekcji przyrody.

Autor: | Data publikacji: Październik 5, 2017

Największy skarb jaki możesz znaleźć to przyjaciel!

30 września to święto chłopaków. Warto pomyśleć o drobnych upominkach lub niespodziankach dla kolegów ze szkoły. Dziewczyny z klas 5b, 6c i 6d zorganizowały w tym wyjątkowym dniu wyjście do kina na film Tarapaty.  Przedstawiona została w nim  historia z dreszczykiem z dobrym zakończeniem. Główni bohaterowie Julka i Olek starają się rozwiązać zagadkę kryminalna związaną z opuszczonym domem. Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat i jeszcze nigdy nie miała przyjaciela. Żeby wyjść cało z tej historiimusi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Jesień w Parku Izabeli i Jarogniewa Drwęskich

Nazwa parku pierwszego po odzyskaniu niepodległości prezydenta Poznania – Jarogniewa Drwęskiego (1918-1921) patrona naszej szkoły oraz jego małżonkę, nawiązując do istniejącego w dwudziestoleciu międzywojennym pobliskiego placu Drwęskiego, na którym następnie zbudowano dworzec autobusowy (stary). Odbywały się tam niektóre wystawy I Targu Poznańskiego w 1921.

Jadłospis 9 – 13.10.2017

JADŁOSPIS 9-13.10.2017-2