Bartek Fertyk

19 października 2017 przyszedł do nas pan Bartek Fertyk. Jest on absolwentem naszej szkoły . Chodził do szkoły lotniczej w Dęblinie przez 3 lata, a teraz studiuje Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie .
Obecnie jest marynarzem wachtowym i większość swojego czasu spędza na statkach. Niedawno miał on przyjemność brać udział w testowaniu łodzi ratunkowej. W swoim życiu miał okazję uczestniczyć w rejsie Darem Młodzieży, który płynął z Gdyni do Antwerpii. Dowiedzieliśmy się od Pana Bartka, że że każda lina okręcie ma swoją nazwę, a łączna długość lin wynosi ok. 15 km. Pan Bartek powiedział nam również, że najwyższy maszt ma 54m wysokości.
Poznaliśmy różne typy statków takie jak statek wycieczkowy, tankowiec kontenerowiec oraz wiele innych. Dowiedzieliśmy się, że statek tankowany jest przez 7h. Istnieje powiedzenie, że „statek nigdy nie śpi” co oznacza, że zawsze ktoś na nim pracuje. Najważniejszą osobą na statku jest kapitan. To on kieruje wszystkim i czuwa nad bezpieczeństwem. Spotkanie bardzo się nam podobało i chętnie pojechałybyśmy w jakiś rejs!
Jagoda Lecińska, Kasia Marchwiak, Julia Stypczyńska, Iga Wegnerowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.