Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM)

Autor: | Data publikacji: Marzec 12, 2018

W mijający weekend tj. 10-11.03.2018 r. odbył się w Poznaniu Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM). Zawody te były bardzo ważnym startem dla naszych zawodniczek i zawodników szczególnie tych startujących w klasie sportowej II i III stanowiły bowiem również pierwszą eliminację do OOM, a awans dawało zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Powyższy cel nie był tak łatwy do osiągnięcia jeśli się pod uwagę weźmie ilość startujących w tych konkurencjach sportowców, gdzie np. w klasie III kobiet startował aż 56 zawodniczek.

Nasi reprezentanci, startujący w barwach klubu AZS-AWF Poznań, bardzo dobrze wystartowali w tych zawodach, będących pierwszym ogólnopolskim startem w tym roku, prezentując wysoki poziom sportowy zajęli wysokie miejsca dające awans do OOM.

 

  • Klasa II kobiet

 

Broda Joanna- 5 miejsce

Juszczak Klaudia 6 miejsce

Woźniak Zofia- 7 miejsce

 

  • Klasa III kobiet

 

Ludwiczak Marianna- 3 Miejsce

 

 

  • Klasa II mężczyzn

 

Kaczmarek Kasjan- 3 miejsce

Prociak Marcel- 5 miejsce

Trocha Mateusz-6 miejsce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Wiśniewski Bartłomiej 3 miejsce

Grzankowski Jakub- 4 miejsce

Król Szymon- 7 miejsce

Sierocki Karol- 9 miejsce

Płończak Jan- 10 miejsce

 

 

W pozostałych konkurencjach rozgrywanych na tej imprezie nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły również świetnie się zaprezentowali, i tak:

 

Skoki na trampolinie

 

  • Klasa Mistrzowska kobiet

 

Pawłowska Joanna- 1 miejsce

Kluczyńska Marta- 6 miejsce

Świtalska Magda- 7 miejsce

 

 

 

  • Klasa I kobiet

 

Trzaskowska Gaja- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Adamczak Fryderyk- 5 miejsce

 

 

Skoki na ścieżce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Czernek Jan- 1 – miejsce

 

 

  • Klasa I mężczyzn

 

Osses Kacper -1 miejsce

Linkowski Mikołaj- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Drausowski Jacek-1 miejsce

Domański Łukasz-2 miejsce

 

Warto nadmienić że spora liczba naszych gimnastyków zajmowała miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce co pozwala wierzyć, iż w kolejnej eliminacji do OOM uzyskają oni kwalifikację. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom startu i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Bartosz Dondajewski