Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce

Autor: | Data publikacji: Czerwiec 13, 2018

W miniony weekend, tj. 08-10.06.2018 r. odbyły się w Zielonej Górze Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce w których aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie. Sportowcy z naszej szkoły startujący w barwach klubu AZS-AWF Poznań w klasyfikacji klubów w skokach na trampolinie zajęli miejsce II a w skokach na ścieżce miejsce VIII, w ogólnej klasyfikacji klubowej zajęli miejsce III.

Indywidualnie nasi gimnastycy startowali ze zmiennym szczęściem. Świetne występy naszych chłopaków zbiegły się niestety z pechowymi występami naszych dziewcząt ,musiały one rywalizować w drużynie i synchronach pozbawione dwóch koleżanek, które w pierwszym dniu zawodów nabawiły się kontuzji eliminujących je z dalszych startów.

Zaczynając od III klasy sportowej , nasi sportowcy w skokach na trampolinie zdobyli następujące miejsca:

Klasa III dziewcząt-synchrony

10 miejsce –Ludwiczak Marianna(5a)

                   Maiga Nelly(5a)

 Klasa III dziewcząt-drużyna

5 miejsce– Ludwiczak Marianna(5a)

                 Maiga Nelly(5a)

                 Linkowska Maria(5a)

                 Woźna Magdalena (5a)            

 klasa III chłopców- synchrony

 3 miejsce- Grzankowski Jakub(6a)

                 Korycki Jan(5a)

 4 miejsce- Sierocki Karol(5a)

                 Pogorzelec Mikołaj(5a)

9 miejsce- Król Szymon(6a)

                 Wiśniewski Bartłomiej(4b)

 klasa III chłopców- drużyna

 1 miejsce– Król Szymon(6a)

                   Wiśniewski Bartłomiej(4b)

                   Korycki Jan(5a)

                   Grzankowski Jakub(6a)

 4 miejsce– Sierocki Karol(5a)

                 Pogorzelec Mikołaj(5a)

                Płończk Jan

Klasa II chłopców synchrony

1 miejsce– Prociak Marcel(6a)

                 Kaczmarek Kasjan(7a)

 6 miejsce– Matuśkiewicz Tycjan(7a)

                 Trocha Mateusz

 klasa II chłopców- drużyna

 2 miejsce– Prociak Marcel(6a)

                  Kaczmarek Kasjan(7a)

                 Matuśkiewicz Tycjan(7a)

                 Trocha Mateusz

W skokach na ścieżce akrobatycznej , Czernek Jan(4b) po ambitnej walce w klasie II zajął ostatecznie miejsce trzecie.

Gratulujemy wszystkim startu, życzymy kolejnych sukcesów na następnych zawodach, a kontuzjowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Bartosz Dondajewski