Wolontariat Indie 11_15.06.2018

Nasza szkoła podjęła współpracę z organizacją AIESEC . Wspólnie realizujemy projekt edukacyjny, który ma na celu rozwijanie kompetencji z języka angielskiego oraz społecznych. W naszej szkole gościliśmy w tym tygodniu dwóch wolontariuszy studentów z Indii .
Oto krótki opis projektu, w którym biorą udział wolontariusze.

Global Volunteer to międzynarodowe projekty wolontariackie, które kierowane są do młodych osób zainteresowanych praktycznym doświadczeniem w projektach odpowiadających na problemy ekonomiczne, ekologiczne i społeczno-kulturowe we współczesnym świecie. Wolontariat trwa zazwyczaj 6 tygodni, mogą w nim brać udział osoby w wieku od 18 lat bez potrzeby posiadania statusu studenta. Wolontariat organizowany jest o różnej tematyce, m.in.: projekty społeczno-edukacyjne, HIV/AIDS, różnorodność kulturowa, nauka języka angielskiego w szkołach, jak również pomoc w organizacjach pozarządowych i domach dziecka. Wszystkie projekty wspierają Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.

Warunkiem przystąpienia do projektu między inny jest zapewnienie zakwaterowania i posiłków( śniadanie i kolacja w miejscu zakwaterowania, obiad w szkole). Dwie rodziny zdeklarowały się wesprzeć tą inicjatywę i dzięki temu możemy zrealizować projekt w naszej szkole.

W tym tygodniu wolontariusze Akhil i Pryank prowadzili zajęcia w klasach gimnazjalnych i w szkole podstawowej. Młodzież odkrywała razem z nimi „Incredible India”, prowadziła rozmowy w języku angielskim. Chętnie spotkalibyśmy się z nimi ponownie!
Teresa Rybicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.