sobota, Październik 6th, 2018

Jadłospis 8-12.10.2018

JADŁOSPIS 8-12.10.2018

Ciekawa lekcja historii

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu
Powstania Wielkopolskiego w październiku 2018 roku na szlaki kolejowe Wielkopolski
wyjechały specjalne pociągi Kolei Wielkopolskich – KOLEJE WOLNOŚCI 1918 – 2018!
W dniach 3–5 października w składach złożonych z parowozu oraz historycznych
wagonów odbyły się bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół.
Z naszej szkoły udział w tym projekcie wzięły klasy 7b,7c oraz 5a. Wyruszyliśmy
w podróż stuletnim pociągiem na szlaku Pobiedziska – Gniezno na niezwykłą lekcję historii. Prowadzący wykłady rekonstruktorzy w żywy i barwny sposób przybliżali nam historię Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych zakończonych sukcesem.
Przeżyliśmy niezwykłą przygodę, mogliśmy poczuć atmosferę tamtych czasów, zobaczyć powstańców wielkopolskich oraz eleganckie damy w strojach z poprzedniej epoki. Niezmiernie interesująca to była lekcja historii…

Klasa 6b w Puszczykowie

W dniu 5.10. 2018 w piątek uczniowie klasy 6b z opiekunami udali się na wycieczkę ufundowaną przez Dyrekcję naszej szkoły ,była to nagroda za zajęcie I m. we współzawodnictwie klas w roku szkolnym 2017/2018.
Trasa wycieczka przebiegała przez Puszczykówko, gdzie zwiedziliśmy Muzeum –Pracownię Arkadego Fidlera, następnie kompleks pałacowo –parkowy w Rogalinie, a potem pojechaliśmy do agroturystyki w Konarskim , gdzie uczniowie zobaczyli dawny sprzęt gospodarczy i mogli nakarmić zwierzęta domowe, (kury, kaczki, króliki, świnka Lola.
Humory nam dopisały i pogoda również !!!

Kalendarz roku szkolnego 2018/19

INFORMATOR SZKOLNY 2018,19