Ciekawa lekcja historii

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu
Powstania Wielkopolskiego w październiku 2018 roku na szlaki kolejowe Wielkopolski
wyjechały specjalne pociągi Kolei Wielkopolskich – KOLEJE WOLNOŚCI 1918 – 2018!
W dniach 3–5 października w składach złożonych z parowozu oraz historycznych
wagonów odbyły się bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół.
Z naszej szkoły udział w tym projekcie wzięły klasy 7b,7c oraz 5a. Wyruszyliśmy
w podróż stuletnim pociągiem na szlaku Pobiedziska – Gniezno na niezwykłą lekcję historii. Prowadzący wykłady rekonstruktorzy w żywy i barwny sposób przybliżali nam historię Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych zakończonych sukcesem.
Przeżyliśmy niezwykłą przygodę, mogliśmy poczuć atmosferę tamtych czasów, zobaczyć powstańców wielkopolskich oraz eleganckie damy w strojach z poprzedniej epoki. Niezmiernie interesująca to była lekcja historii…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.