100 lat niepodległości!

9.11.2018 spotkaliśmy się na akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Chcieliśmy w ten sposób oddać chwałę i cześć tym, którzy przyczynili się do tego święta. Dzięki nim Polska ma  własne terytorium, godło, hymn. W urzędach, instytucjach i szkołach posługujemy się językiem polskim. 11 listopada to też wyjątkowe święto dla naszej społeczności szkolnej ponieważ w tym dniu, 100 lat temu, nasz patron Jarogniew Drwęski został pierwszym polskim nadburmistrzem.

Podziękowania za przygotowanie uroczystości należą się klasie 5d i 7a oraz ich wychowawcom oraz 4b i wychowawczyni p. Sylwii Czechyrze za przygotowanie pięknej dekoracji uświetniającej akademię.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.