Przeciwdziałamy przemocy

W tym roku 19 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, natomiast 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tego względu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zrealizowali projekt pn. „Razem Przeciwko Przemocy”. Mundurowi przygotowali i przeprowadzili przedsięwzięcia, które miały na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec dzieci.

Policjanci podkreślali, jak ważne jest wyrażenie jasnego sprzeciwu przeciwko negatywnym zachowaniom wobec najmłodszych. Informowali rozmówców jakie są formy, rodzaje przemocy oraz przekazywali, gdzie można szukać pomocy. W ramach projektu funkcjonariusze przeprowadzili liczne spotkania dla uczniów szkół podstawowych, które miały na celu poszerzenie wiedzy w zakresie zjawisk przemocy. Zwrócili młodzieży uwagę na aspekt przemocy rówieśniczej oraz odpowiedniego i odpowiedzialnego zachowania wobec drugiej osoby.

Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania przygotowane zostały materiały prewencyjne. Funkcjonariusze w ramach projektu wyróżnili osoby, które były najbardziej zaangażowane w działania, jako ambasadorzy do „walki z przemocą”. Wyróżnieni otrzymali m.in. smycze z hasłem „STOP PRZEMOCY – SŁUCHAJ!, PATRZ!, REAGUJ!”, gry edukacyjne, a także inne gadżety związane z tematyką przedsięwzięcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.