Szkoła z energią, czyli z wizytą w Technikum Energetycznym

Autor: | Data publikacji: Listopad 29, 2018

Dnia 26 Listopada klasa 8c odwiedziła Technikum Energetyczne w Poznaniu. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele na temat  energetyki, elektryki, informatyki i automatyki, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Klasy udekorowane były motywami z książki o przygodach Hobbita. Zorganizowany został nawet w mini escape room w którym uczniowie Technikum wykorzystali czujniki i układy elektroniczne.  Zostaliśmy tam podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zajmowała się ratowaniem pozostałych. Podczas wizyty rozwiązywaliśmy również zagadki dotyczące budowy komputera. Mogliśmy zajrzeć do jego wnętrza. Jednym z zadań było podłączenie Internetu. W innej sali wykonywaliśmy rysunki za pomocą plotera. Były one związane tematycznie z Hobbitem. Można tam też było sterować robotem, który został zbudowany przez jednego z uczniów Technikum. Klasa w której odbywają się zajęcia z elektryki została przerobiona na grotę. W czasie ostatniej atrakcji dowiedzieliśmy się wiele o źródłach energii. Była to bardzo pouczająca wycieczka. Niektórzy z nas planują naukę w tej szkole.