Zadanie-Powstanie!

Klasy 7b i 7 c w środę 21 listopada wybrały się do Muzeum Archidiecezjalnego.
Przed nami prawdziwe wyzwanie!

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego wzięliśmy udział w  wyjątkowym  teleturnieju historycznym. W czasie jego trwania zostaliśmy wcieleni do Armii Wielkopolskiej. Na śmiałków czekało 10 poziomów-zadań. Ale bez obaw! Wszelką niezbędną wiedzę zdobyliśmy na  zajęciach! Wspólnie przenieśliśmy się na plac Wilhelmowski, wysłuchaliśmy przemówienia Paderewskiego, wzięliśmy  udział w zdobywaniu Odwachu i w walkach o most Chwaliszewski! Za każde poprawnie wykonane zadanie  zdobywaliśmy  odznaczenia.

Polecamy tę świetną lekcję historii!

Zaczynacie jako strzelcy, ale czy uda Wam się zdobyć stopień podpułkownika? Czy zdobywanie wiedzy dotyczącej tak ważnego wydarzenia, jakim było Powstanie Wielkopolskie można połączyć ze świetną zabawą? Przekonajcie się sami!!! Gotowi!? Zadanie-POWSTANIE już czeka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.