wtorek, Grudzień 4th, 2018

przeglądanie według dni

Autor: | Data publikacji: Grudzień 4, 2018

LEKCJA PATRIOTYZMU – GARŚĆ WZRUSZEŃ…

W naszej szkole odbyło się wiele działań związanych z obchodami 100. rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę, m.in. wykonaliśmy „drogowskaz do wolności” w ramach realizacji warsztatów młodego patrioty, braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości” oraz wyłoniliśmy najlepszych recytatorów na drodze szkolnego konkursu „Polska –Moja Ojczyzna- Mój Dom”. Teraz przyszedł czas na podzielenie się wiedzą, talentem i umiejętnościami.

22.11. 2018r uczniowie naszej szkoły odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej na ul. Sielskiej. Wystąpiło aż 26 recytatorów.

Celem wizyty była prezentacja wierszy o tematyce patriotycznej. Uczniowie klas 5a, 5b i 5c oraz kl. 6a i 6b recytowali wiersze poetów  i poetek z dawnych epok, lecz także z czasów nam współczesnych. Występ uatrakcyjniły 2 piosenki. Prezentacja została przyjęta ciepło i życzliwie.

Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania.