Zajęcia terapeutyczne

We wtorek 12 marca uczniowie klasy 4c wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez terapeutę – pana Andrzeja Tucholskiego. Dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem amerykańskiej metody Bal-A-Vis-X. Jest to seria ćwiczeń ze wzrastającym stopniem trudności.
W ćwiczeniach tych wykorzystywane są specjalnie woreczki, małe piłki i deski do równoważni. Trening bazuje na rytmie, koordynacji wzroku i słuchu oraz klarownych zasadach zachowania.
Zastosowanie Bal-A-Vis-X:
-Zaburzenia koncentracji i uwagi
-Zaburzenia koordynacji ruchowej
-Problemy z rytmem
-Opóźnienia w rozwoju
-Dysleksja
-Nadpobudliwość ruchowa
Ćwiczenia w grupach wymagają kooperacji, samomotywacji, inicjują wzajemne uczenie się. Przynoszą korzyści dzieciom z trudnościami w uczeniu się dzięki poprawie integracji poznawczej. Budzą i wzmacniają więzy socjalne między dziećmi. Wspomagają integrację obydwu półkul mózgowych. Regularnie stosowane ćwiczenia Bal-A-Vis-X pozwalają zredukować stres, dają spokój i uwalniają od napięć. Poza tym jest to świetna zabawa!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.