czwartek, Kwiecień 4th, 2019

przeglądanie według dni

XLII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły zajeli II miejsce w Finale Miejskim dla szkół podstawowych XLII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

Uczestnicy poszczególnych eliminacji:
a) rozwiązywali testy teoretyczne,
b) wykonali zadania praktyczne:
– jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
– jazda rowerem po torze sprawnościowym,
– z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulacje dla naszych uczniow!

SZS8 PT000119040414220
Autor: | Data publikacji: Kwiecień 4, 2019

“Afera w malinach”- etiuda aktorska w wykonaniu naszych uczniów

28.03.2019r. grupa teatralna z klasy 8b wzięła udział w I Międzyszkolnym Przeglądzie Etiud Aktorskich -Lelewel 2019. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 im Joachima Lelewela w Poznaniu. Nasi uczniowie zaprezentowali na scenie fragment dramatu J.Slowackiego pt. “Balladyna”. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności aktorskich. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

DZIEŃ TEATRU W NASZEJ SZKOLE

II Międzyszkolny Przegląd Teatrów Potyczki Teatralne -Na to nas stać! dla uczniów szkół podstawowych oraz starszych grup przedszkolnych
27. 03. 2019r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Przegląd Teatrów Potyczki Teatralne -Na to nas stać! Uczniowie szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne z dzielnicy Grunwaldu odwiedziły naszą szkołę, aby zaprezentować swoje możliwości, umiejętności aktorskie, muzyczne, taneczne i recytatorskie. Gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 80 i Szkoły Podstawowej nr 90 oraz przedszkola: nr 90, nr 89, nr 32, nr 8. Tego dnia było naprawdę kolorowo.
Serdecznie dziękujemy paniom opiekunkom, które przygotowały młodych artystów do występów na forum.
Nasi uczniowie także wystawili swoje inscenizacje: kl. I c „Rzepkę”, kl. VII a „Do zobaczenia w ukryciu!”, a kl. VIII b – „Balladynę”(fragment dramatu).
Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a na pamiątkę –kolorowe maski wykonane przez naszych uczniów na zajęciach pozalekcyjnych.
Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w rodzinnym konkursie na najpiękniejszą maskę teatralną- „Maska na topie”. W holu szkoły można obejrzeć wystawę najciekawszych masek.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tej uroczystości.