wtorek, Październik 8th, 2019

przeglądanie według dni

Autor: | Data publikacji: Październik 8, 2019

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

POBIERZ>>>

Autor: | Data publikacji: Październik 8, 2019

Kolejny etap projektu profilaktycznego „Poznań uzależniony od profilaktyki”

Kolejny etap projektu profilaktycznego „Poznań uzależniony od profilaktyki” – 8 października odbyło się spotkanie z Policją i Strażą Miejską, podczas którego omówiono z młodzieżą klas 7 i 8 zagrożenia związane ze stosowaniem substancji psychoaktywnych, alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz regulacje prawne z tym związane.

“Mistrzowskie Czytajki”

Klasa 6a od października rozpoczęła współpracę projektową z Przedszkolem nr 90 w Zespole Szkół nr 8 pt. “Mistrzowskie Czytajki”. Dziewczynki: Kaja, Michalinka i Martynka odwiedziły dzisiaj przedszkole i czytając dzieciom książkę dzieliły się swoimi pasjami. Dziewczynki spisały się na medal.