Poznań uzależniony od profilaktyki

Głównym celem projektu jest propagowanie świadomości konsekwencji nadużywania alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków. Ideą projektu jest zwiększenie wśród młodzieży zainteresowania sposobami blokowania chęci eksperymentowania z alkoholem i ze środkami psychoaktywnymi poprzez wskazywanie alternatywnych sposobów na bodźce pozytywne np. taniec.

Projekt składa się z kilku, wzajemnie ze sobą powiązanych etapów.

Pierwszym etapem jest uczestnictwo w spektaklu teatralnym “Footloose” Teatru Muzycznego w Poznaniu. We wrześniu br. klasy, które zgłosiły chęć udziału w Projekcie będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w

Kolejnymi etapami będą lekcje i spotkania, które odbędą się w szkołach w roku szkolnym 2019/2020 (wrzesień-październik). Będą to: lekcje terapeutyczno-profilaktyczne, lekcja tańca, spotkania uczniów z przedstawicielami Straży Miejskiej oraz Policji, a także podsumowująca wszystkie elementy lekcja wychowawcza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.