Wycieczka „retro” pociągiem do Pobiedzisk

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji 4.10. klasy 6a,6d,8b i 8c uczestniczyły  wycieczce „Koleje Wolności” do Pobiedzisk specjalnym pociągiem  retro ze starymi drewnianymi wagonami ciągnionymi przez parowóz. W czasie podróży  Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przygotowało  atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 r.” – specjalne lekcje przeprowadzone przez rekonstruktorów  przebranych w mundury oraz stroje z 1939 r.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.