Projekt Młody Przyrodnik

 

“TRZECIA MISJA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU – ZAJĘCIA EDUKACYJNE W RAMACH UNIWERSYTETU MŁODYCH PRZYRODNIKÓW”

CELE PROJEKTU

Rozbudzenie ciekawości poznawczej, stymulowanie rozwoju intelektualnego (poprzez udział w zajęciach edukacyjnych), jak również społecznego (poprzez udział w zajęciach warsztatowych).

Uniwersytet jest miejscem badań o szeroko rozumianej przyrodzie, naturalnie budzącej ciekawość dzieci. Jako obszar licznych zjawisk, przyroda (zachowania zwierząt, korzystanie z darów natury, badanie naturalnego środowiska życia) stanowi doskonałe tło do inspirowania młodych ludzi do twórczego myślenia oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Atrakcyjne formy i tematy zajęć przyczynią się do propagowania kultury innowacyjności.

Zajęcia prowadzone są głównie na terenie Uniwersytetu przez pracowników naukowo-dydaktycznych. Takie rozwiązanie pozwala uczestnikom na zapoznanie się ze środowiskiem akademickim jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.

Tematyka zajęć:

  • Łucznictwo,
  • Kreatywne ogrodnictwo,
  • Warsztaty rozpoznawania drzew i krzewów,
  •  „ Po prostu L.A.S.” – czyli leśna akademia symfoniczna,
  • Ogród dydaktyczny,
  •  „ W lesie zmysłów”,
  • Wycieczka: wiosna w ogrodzie,
  • Warsztaty ornitologiczne,
  • „ Leśne biuro śledcze”
 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Młody Przyrodnik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.