Opis szkoły

Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu –  Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest jednostką publiczną, w której oprócz klas ogólnych działają klasy mistrzostwa sportowego specjalizujące się w gimnastyce – trampolinie oraz judo przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym. Gwarantujemy wysoki poziom edukacji.Wśród naszych uczniów i absolwentów są laureaci wielu konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych. Szkoła posiada bardzo dobrą bazę do realizacji swoich zadań. 

Układ budynku pozwala na całkowite oddzielenie uczniów edukacji wczesnoszkolnej od klas IV-VIII. Posiadamy 3 sale sportowe, w tym halę sportową, która w ubiegłym roku została gruntownie zmodernizowana. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt multimedialny (tablice multimedialne, monitory dotykowe, wizualizery). Pracownie biologiczna i fizyczno – chemiczna doposażona została dzięki udziałowi szkoły w projekcie unijnym Uczeń z Pasją.

W edukacji wczesnoszkolnej realizujemy elementy edukacji daltońskiej, której innowacyjne metody nakierowane są na uczenie odpowiedzialności za podejmowane zadania, samodzielne uczenie się dzieci i zachęcanie do współpracy. Świetlica, czynna od 06.30 do 17.00, zapewnia uczniom  opiekę wychowawczą, stwarza warunki do nauki własnej, zabawy i rekreacji. Smaczne i tanie obiady przygotowywane są na miejscu. Codziennie czynny jest gabinet pielęgniarski.

Podejmujemy wiele ciekawych inicjatyw rozwijających zainteresowania uczniów. W klasach I-III odbywają się zajęcia robotyki z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Dasch i Dot. Natomiast uczniowie klas IV-VIII uczą się programować mBoty. Cieszy nas współpraca ze szkołami wyższymi. Z Uniwersytetem Przyrodniczym realizujemy projekt  Uniwersytet Młodych Przyrodników, natomiast z Uniwersytetem Medycznym –  Mały Medyk. W ramach doradztwa zawodowego, wspólnie z międzynarodową organizacją studencką AEGEE, prowadzone są warsztaty kształcenia umiejętności miękkich. Chętni uczniowie co roku uczestniczą w warsztatach językowych w Londynie. Przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym organizowane są obozy sportowe w Karpaczu i Wałczu. Tradycją naszej szkoły jest coroczny Festyn Rodzinny organizowany z Radą Rodziców, z którego dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. w trakcie którego zbieramy pieniądze na cele charytatywne. We współpracy ze Strażą Miejską bierzemy udział w wielu akcjach i projektach profilaktycznych. Cieszy nas współpraca z Radą Osiedla. Św. Łazarz dzięki której odbywają się w naszej szkole międzyszkolne konkursy przedmiotowe i sportowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.