Bezpiecznie w szkole

Już jutro znów usłyszymy dźwięk dzwonka, spotkamy swoje koleżanki i kolegów, przywitamy się z nauczycielami. Ale szkoła się zmieniła. Musieliśmy dostosować się do rzeczywistości w jakiej się znaleźliśmy. Dziś możemy powiedzieć, że szkoła jest gotowa na Wasze przyjęcie. Poniżej kilka istotnych zmian, jakie spotkacie po przekroczeniu progu szkoły:
1. Lekcje rozpoczynamy od zbiórki na boisku szkolnym, co oznacza, że do szkoły wchodzimy zawsze od strony hali sportowej. Ustawiamy się w wyznaczonych miejscach i czekamy na nauczyciela.
2. Ze szkoły wychodzimy przez portiernie. Klasy 1-3 od ul. Winklera a klasy 4-8 od Jarochowskiego.
3. Przerwa śniadaniowa dla klas 4-8 odbywać się będzie o godzinie od 9.40 do 9.50. W czasie ww. przerwy uczniowie pozostają w klasach z nauczycielem. To czas na spokojne spożycie drugiego śniadania.
4. Podczas lekcji, posiłków nie trzeba zakrywać nosa i ust. Maseczki, przyłbice nosimy tylko w częściach wspólnych, np. korytarze, toalety.
5. Na korytarzach ustawione są automatyczne podajniki płynów dezynfekujących, co oznacza, że uczniowie nie będą musieli przynosić swoich. (ale mogą oczywiście)
6. Klasy odbywają naukę w jednej sali lekcyjnej, nie przemieszczają się.
6. Pierwsza duża przerwa obiadowa (godz. 12.30) przeznaczona jest dla uczniów z sal położonych na parterze oraz I piętrze., Druga przerwa (godz. 13.35) przeznaczona jest dla uczniów z II piętra.
7. Uczniowie z I pietra korzystają ze schodów po prawej stronie (od sekretariatu) a uczniowie z II piętra z lewych schodów (od strony sali gimnastycznej).
8. Ze względów bezpieczeństwa, do szkoły wpuszczani będą tylko uczniowie (🙃) oraz pracownicy.
9. Świetlica – dla klas 1-3 umiejscowiona jest w sali nr 5 (dawne gimnazjum) a dla klas 4-8 koło stołówki.
10. Szkoła zabezpieczyła też dwa pomieszczenia na izolatorium. Jedno w sali nr 10 drugie w sali nr 15. (mamy nadzieje, że nigdy nie będą potrzebne)
11. tzw. małe przerwy, dzieci spędzają na swoich piętrach.
To najważniejsze informacje na dzisiaj. Wychowawcy będą je przekazywać dzieciom. Od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo dzieci i nas, dorosłych. Na bieżąco będziemy monitorować i udoskonalać procedury bezpieczeństwa.