Olimpiada Języka Polskiego

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych – szczególnie dwóch ostatnich klas: VII-VIII. Służy ugruntowaniu wysokiej rangi języka polskiego i literatury polskiej w życiu społecznym, przyczynia się też do głębszego rozpoznania narodowej i europejskiej tradycji literackiej oraz tożsamości kulturowej.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w prestiżowej i przynoszącej olbrzymie korzyści Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. W tym roku trzy nasze uczennice odniosły wielkie sukcesy – Jagoda Złotorowicz z 7 klasy i Kasia Plamowska z 8 klasy doszły do szczebla okręgowego, a Alicja Szczyszek z 7 klasy jest w finale! 

Wyniki Olimpiady Języka Polskiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Sukcesy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.