DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

„DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU” SPOTKANIA ZE STRAŻNICZKAMI Z ZESPOŁU PROFILAKTYKI STRAŻY MIEJSKIEJ MIASTA POZNANIA
Z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” odbyły się spotkania profilaktyczne online dla wszystkich klas 3-8 klas na temat cyberzagrożeń z funkcjonariuszami Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej w Poznaniu.
Spotkania dla uczniów prowadziły zdalnie panie Edyta Macutkiewicz i Julita Kozłowska ..
Spotkania podczas godzin wychowawczych miały na celu pogłębienie świadomości o potencjalnych zagrożeniach mogących płynąć z sieci. Wskazano zagrożenia i formy cyberprzemocy. Przedstawiono niewłaściwe i szkodliwe treści, z jakimi dzieci mogą zetknąć się w Internecie. Uświadomiono również o odpowiedzialności za prowadzone działania, jakie mogą sami podejmować, a które mogą mieć dla nich przykre konsekwencje w przypadku naruszenia norm prawnych. Zapoznano uczniów ze stworzonym bezpośrednio dla nich dziecięcym telefonem zaufania i możliwościami jego wykorzystania w trudnych sytuacjach, także zastanych w Internecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cyberzagrożenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.