Terenowa lekcja geografii i biologii klasy 5b i 6b

22.09 klasy 5b i 6b pożegnały lato uczestnicząc w terenowej lekcji geografii i biologii w krajobrazowo – leśnym rezerwacie Meteoryt Morasko. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia  kraterów utworzonych ok. 5 tys. lat temu w wyniku uderzenia meteorytu , sprawnie wspięli się na 154 m n.p.m. i poznali historię powstania Góry Moraskiej. Zapoznali się z charakterystyką czterech lasów: grąd, ols, dąbrowa, łęg. Uzyskali informację nt. ptaków, płazów i ssaków występujących w rezerwacie. Poznali gatunki inwazyjne na przykładzie dębu czerwonego oraz niecierpka drobnokwiatowego.  Dzieci brały również udział w terenowym konkursie geograficzno- przyrodniczym, zwycięzcy otrzymali książkowe upominki.

D. Olejnik, K. Purol, M. Górny     

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.