Klasa 1b uczestniczy w Europejskim Tygodniu Kodowania

Jak co roku, Ministerstwo Edukacji i Nauki, zaprosiło wszystkich chętnych do udziału w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbywa się on w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Jest to największe programistyczne wydarzenie w Europie.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Klasa 1b wzięła udział w warsztatach online, które miały na celu odkryć edukacyjny potencjał Minecrafta w ramach europejskiego tygodnia kodowania – CodeWeek 2022r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.