Pozytywnie zakodowani

W naszej szkole kodowania uczą się już uczniowie klas pierwszych. Kodowanie dla najmłodszych uczniów zaczynamy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje naszych najmłodszych uczniów do stawiania pierwszych kroków w programowaniu. 

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą.

Podczas lekcji kodowania uczymy dzieci m.in.: współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.