Wycieczki klasy 2b

W ostatnich dniach klasa 2b uczestniczyła w dwóch ciekawych wycieczkach.

Wybraliśmy się do Palmiarni Poznańskiej, gdzie z pomocą pana przewodnika poznaliśmy wiele gatunków roślin rosnących naturalnie w innych strefach klimatycznych i ciekawostki na ich temat. Dzieci miały także okazję obserwować z bliska różne gatunki ryb.

Z kolei w czasie wizyty w Filii nr 46 Biblioteki Raczyńskich wzięliśmy udział w zajęciach tematycznych. Uczniowie wysłuchali fragmentów ciekawych książek o drzewach, a także prekursorze ekologii św. Franciszku, wykonali też zadanie związane z segregacją odpadów. Na koniec podczas części warsztatowej powstały wyjątkowe przestrzenne drzewa.

Nie możemy się już doczekać kolejnych wycieczek!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.