ARENA ZAWODÓW

28.02.2023 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły, pod opieką nauczycieli,  pojechali na Międzynarodowe Targi Poznańskie, aby uczestniczy w targach szkolnictwa zawodowego i technicznego “Arena Zawodów”.

Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii “Szacun dla zawodowców”. Ich celem jest promocja nauki określonego fachu, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań.

Na dwunastu wyspach zawodów w poszczególnych branżach prezentowane były różne kierunki kształcenia. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcyjnych pokazów oraz zadań praktycznych związanych z określonymi zawodami. Ideą imprezy było przedstawienie ich w taki sposób, by uczeń sam mógł odnaleźć się w tym, co najbardziej mu odpowiada.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.