Konkurs Plastyczny „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wykonania pracy na Konkurs „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”. Termin nadsyłania prac mija 9 marca 2023 roku, a wręczenie nagród odbędzie się w rocznicę odkrycia najwyższego szczytu lądowej części Australii przez badacza z Głuszyny.

Konkurs „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata” odbywa się w ramach obchodów Roku „wybitnego badacza, podróżnika, odkrywcy i filantropa, pierwszego Polak, który okrążył indywidualnie kulę ziemską w celach naukowych” w stolicy Wielkopolski, gdyż urodził się 20 lipca 1797 roku w Głuszynie (dzielnica Poznania), a zmarł 6 października 1873 w Londynie. Gala wręczenia nagród odbędzie się 12 marca 2023 roku tj. w dniu rocznicy odkrycia przez Strzeleckiego najwyższego szczytu lądowej części Australii, który nazwał imieniem Tadeusza Kościuszki po wejściu 2228 m n.p.m.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu, na terenie którego znajduje się pomnik Pawła Edmunda Strzeleckiego, gdyż był patronem Gimnazjum nr 53 mieszczącego się w tym budynku przed reformą edukacji.

Regulamin_Konkursu_Plastycznego_P_E_Strzeleckiego
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.