Wyjście klasy 8a i 8b do Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan

15 lutego klasy 8a i 8b z pod opieką swoich wychowawczyń Anny Mazurkiewicz-Szczyszek  i Honoraty Kowalik odwiedziły Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, na którym znajduje się grób patrona szkoły, Jarogniewa Drwęskiego, oraz zwiedziły wraz z przewodnikiem ciekawe Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Pośród zgromadzonych na wystawie eksponatów uczniowie zobaczyli m.in. oryginalne wyposażenie wojskowe, przedmioty związane z życiem codziennym. Szczególnie spodobała się naszym ósmoklasistom możliwość przymierzania replik powstańczych mundurów.  Ta praktyczna lekcja wartości patriotycznych pokazała wszystkim, jak ważna jest znajomość historii naszej małej ojczyzny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.