Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa 7 B odwiedziła PRZYSTANEK HISTORIA i wzięła udział w wykładzie o polskim podziemiu niepodległościowym z lat 1944-1956, który wygłosił pracownik OBEN Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu pan Marcin Podemski.

Po prelekcji odbyło się spotkanie z panem majorem Zenonem Wechmannem – harcerzem, członkiem antykomunistycznej konspiracji młodzieżowej, więźniem politycznym komunistycznej Polski, a obecnie prezesem Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolska. Na miejscu uczniowie zwiedzali wystawę IPN zatytułowaną „Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.