Projekt Aktywni Błękitni

Nasza szkoła dołączyła do programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie.

Jest to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Klasy realizujące projekt:

klasa 4b – wychowawca Katarzyna Milewska

klasa 5a – wychowawca Kornelia Cichocka

klasa 5b – wychowawca Danuta Olejnik

Szkolny koordynator programu: Karolina Purol

Udział naszej szkoły w programie edukacyjnym Wód Polskich “Aktywni Błękitni”. Zajęcia mają na celu nabycie umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktywni Błękitni. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.