Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w murach SP 69

Autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista Łukasz Wierzbicki będzie w poniedziałek, 13 marca gościem nowego cyklu „Spotkania z podróżnikami na Łazarzu”. A przybliży postać poznańskiego odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego, o którym napisał książkę „Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki”.

„Spotkania z podróżnikami na Łazarzu” to nowy cykl, który na stałe zagości w murach Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu. Pierwszym gościem będzie redaktor i biografista Łukasz Wierzbicki, który znany jest z powieści przygodowej „Afryka Kazika” o przygodach Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci. Jest również autorem książek: „Dziadek i niedźwiadek” o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, „Wokół świata na wariata” czy „Ocean to pikuś”.

Podczas poniedziałkowego spotkania Łukasz Wierzbicki opowie o kulisach powstawania książki „Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki” z okazji Roku Pawła Edmunda Strzeleckiego i przeczyta fragmenty książki oraz przybliży postać.

– Urodził się 20 lipca 1797 roku w Głuszynie pod Poznaniem. Podrósł. Zakochał się. Nie wyszło. Ruszył w świat. A konkretnie w naukową podróż dookoła świata. Największą przygodą okazała się Australia. Książka miejscami jest nawet nieco awanturniczej, a odpowiada na wiele pytań m.in.: Co doradził Królowej Mórz Południowych? Co porabiał w Krainie Snów? Z kim walczył o kangurzy ogon? Dlaczego tak bardzo kochał kamienie?
Co z sobą targał? – mówi Wierzbicki.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim rozpocznie się w poniedziałek, 13 marca 2023 roku o godz. 17:00 w murach SMS Szkoły Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego przy ul. Jarochowskiego 62 w Poznaniu. Wiadomo już, że w kwietniu w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami na Łazarzu” będzie można wysłuchać wykładu dr. hab. prof. UAM Konrada Białeckiego o podróży w „Szlaki nadziei – armia gen. Andersa”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.