Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 1 września 2022 roku odbędzie się według poniższego harmonogramu.

8:00 – klasa I A i klasa I B, nowa hala sportowa ZS nr 8

9:00 – klasy II A, II B, III A i III B, hala sportowa ZS nr 8

10:00 – klasy IV-VIII, boisko szkolne

Kalendarz MEiN na rok szkolny 2022/2023 (wystarczy kliknąć).

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 została wyłączona

Informacja dotycząca zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci

Główny Inspektor Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, przekazuje Państwu we współpracy z Zespołem Szkół nr 8 w Poznaniu szczegółowe informacje.

Informacje - Covid_19
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano | Możliwość komentowania Informacja dotycząca zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci została wyłączona

Program „Dobry Start” – wsparcie dla uczniów

1 lipca ruszył nabór wniosków w programie „Dobry Start”. Każdy uczeń rozpoczynający rok szkolny otrzyma 300 zł jednorazowego wsparcia. Przysługuje ono wszystkim rodzinom bez względu na dochód. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

Kto może otrzymać świadczenie z programu „Dobry Start”?

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia.

Kto może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Może go również złożyć pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją lub ma od nich ustalone alimenty.

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”?

Wnioski o świadczenie w ramach programu „Dobry start” przyjmowane są wyłącznie online za pośrednictwem trzech kanałów:  

Przy składaniu wniosków nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia. Wsparcie przysługuje niezależnie od wysokości dochodów. Zostanie ono przekazane na wskazany rachunek bankowy.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty przyznanego świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry Start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

źródło: MEiN

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano , | Możliwość komentowania Program „Dobry Start” – wsparcie dla uczniów została wyłączona

Już 3.09.2022r. DOŻYNKI MIEJSKIE. Zapraszamy serdecznie:)!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Już 3.09.2022r. DOŻYNKI MIEJSKIE. Zapraszamy serdecznie:)! została wyłączona

Zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty

Dyrektor Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu informuje, że zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty będzie można odbierać w piątek, 8lipca 2022 r. w godz. 8:00-14:00 w sekretariacie szkoły. W nowym tygodniu zaświadczenia będzie można odbierać w godz. 9:00-14:00.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano | Możliwość komentowania Zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty została wyłączona

Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022

Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych Zespołu Szkół nr 8 mają wysokie wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022, które są zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Równocześnie informujemy, że zaświadczenia o wynikach będzie można odbierać w piątek, 8 lipca 2022 r. w godz. 8:00-14:00.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022 została wyłączona

Prezydent Miasta Poznania powołał nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu

Informujemy, że Prezydent Miasta Poznania zarządzeniem nr 475/2022/P z dniem 1 lipca 2022 r. powierzył stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu panu Tomaszowi Woźniakowi na czas od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2026 r.

Mottem kadencji nowego dyrektora będą słowa patrona placówki prezydenta Jarogniewa Drwęskiego: „Tracić siebie dla drugich, to odnajdywać samego siebie”. Pan Tomasz Woźniak to:

– nauczyciel dyplomowany i trener z blisko 20-letnim stażem w oświacie;

– laureat nagrody „Wspaniały Miasta Poznania” nadanej przez Radę Miasta Poznania;

– nauczyciel uhonorowany medalem Komisji Edukacji Narodowej za „szczególne zasługi dla oświaty i wychowania” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki;

– laureat nagrody Polskiego Komitetu Olimpijskiego i dziennika Głos Wielkopolski „Trener Roku w Wielkopolsce”;

– laureat nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki „Animator Sportu Roku w Polsce”;

– laureat nagrody Prezydenta Miasta Poznania za „wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej”.

Ponadto nowy dyrektor jest absolwentem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i posiada uprawnienia do nauczania: historii, WOS, informatyki i wychowania fizycznego. Jest również absolwentem studiów podyplomowych organizacja i zarządzanie oświatą – „Menedżer w oświacie” z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem oraz posiada certyfikat „Menedżera oświaty”. Kadencja nowego dyrektora wygasa 31 sierpnia 2026 r.

Załączniki:

Zarzadzenie_Prezydenta_Miasta_Poznania_475_2022_P_T
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano , | Możliwość komentowania Prezydent Miasta Poznania powołał nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu została wyłączona

Wakacyjne życzenia

życzenia

Otwórz w nowej karcie >>>

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wakacyjne życzenia została wyłączona

„Bezpieczne wakacje” spotkanie ze Strażnikiem Miejskim dla klas 3-8

20 czerwca 2022 roku odbyły się spotkania dla klas III-VIII z funkcjonariuszem Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Poznania na temat „Bezpiecznych wakacji”.

Pani strażnik Edyta Macutkiewicz szczególną  uwagę zwróciła  na bezpieczeństwo podczas kąpieli w zbiornikach wodnych podczas odpoczynku .

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

 
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania „Bezpieczne wakacje” spotkanie ze Strażnikiem Miejskim dla klas 3-8 została wyłączona

Konkurs „Bezpieczne wakacje” przygotowany przez Straż Miejską Miasta Poznania

regulamin

Otwórz w nowej karcie >>>

plakat - 2022

Otwórz w nowej karcie >>>

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Konkurs „Bezpieczne wakacje” przygotowany przez Straż Miejską Miasta Poznania została wyłączona