1a w Bibliotece Raczyńskich

30 listopada klasa 1a miała okazję odwiedzić Bibliotekę Raczyńskich Filia 23 w Poznaniu.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, aby korzystać z jej zasobów. Zapoznały się z przykładowymi zasobami biblioteki, wysłuchały fragmentu czytanej książki, oglądały wybrane egzemplarze polecanych utworów oraz wykonały swoje zakładki do książek 🙂 
 
Takie spotkania mają na celu zachęcenie uczniów do czytania książek.  
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania 1a w Bibliotece Raczyńskich została wyłączona

Akcja “Opatrunek na ratunek”

W ramach projektu Mały Medyk uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w akcję “Opatrunek na ratunek” Fundacji Redemtoris Missio. Jej celem jest zbiórka typowych materiałów opatrunkowych, które trafią do misyjnych przychodni i szpitali. Zbieramy m. in. bandaże, gazy, kompresy, plastry, gumowe rękawiczki. Dary można przynosić do sali biologicznej. 

Zbiórka trwa do 9 grudnia.

Dziękujemy!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Mały Medyk, Pomagamy | Możliwość komentowania Akcja “Opatrunek na ratunek” została wyłączona

Mikołajkowe zawody w skokach na trampolinie w sobotę

Zapraszamy na Ogólnopolskie Mikołajkowe Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego SP nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w skokach na trampolinie, które odbędą się w sobotę, 3 grudnia 2022 r. w Hali Gimnastycznej przy ul. Jarochowskiego 62 w Poznaniu. Impreza zgromadzi blisko 100 młodych sportowców.

Ogólnopolskie Mikołajkowe Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego SP nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego skokach na trampolinie – relacja live (wystarczy kliknąć).

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Mikołajkowe zawody w skokach na trampolinie w sobotę została wyłączona

Jadłospis 5-9.12.2022 + odpłatność za grudzień

ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY XII 2022

Otwórz w nowej karcie>>>

Jadłospis 5- 9.12.2022

Otwórz w nowej karcie>>>

Zaszufladkowano do kategorii Obiady | Możliwość komentowania Jadłospis 5-9.12.2022 + odpłatność za grudzień została wyłączona

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju

Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu informuje, że Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2023 r. do godz. 23:59.

Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Drugi stopień alarmowy (BRAVO) ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną sytuacją geopolityczną w regionie związaną z różnego rodzaju działaniami o charakterze ataku hybrydowego prowadzonego przez Federację Rosyjską i Białoruś względem Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz konsekwencjami zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. 

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. 

Natomiast stopień alarmowy CRP został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

Stopień CHARLIE–CRP dotyczy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Ten stopień alarmowy również obejmuje cały kraj.

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP. Do zadań tych w przypadku stopnia BRAVO należą m.in.:

 • prowadzenie przez Policję, Straż Graniczną lub Żandarmerię Wojskową wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzkich;
 • prowadzenie wzmożonej kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów potencjalnie mogących stać się celem ataków terrorystycznych;
 • zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
 • ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;
 • obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych przez umundurowanych funkcjonariuszy lub żołnierzy bezpośrednio realizujących zadania związane z zabezpieczeniem miejsc i obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
 • dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych;
 • wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej oraz ważnych obiektów publicznych;
 • wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.

  Z kolei w stopniu alarmowym CHARLIE-CRP zadania obejmują w szczególności:

 • całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów, 
 • przegląd zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku,
 • przygotowanie się do uruchomienia planów umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli, a także czujności obywateli.

Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju została wyłączona

Andrzejki w klasach 1-3 🧙

Andrzejki 🧙 to magiczny wieczór wróżb i okazja do świetnej zabawy! I tak też było w naszej szkole. 2️⃣9️⃣ listopada uczniowie klas 1️⃣-3️⃣ uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej 🪩. Oprócz muzyki  i tańców 🕺💃, nie zabrało wróżb 🔮 przygotowanych przez Jagodę, Oliwię i Lenę z klasy 6B. Dzieci fantastycznie się bawiły, o czym świadczą uśmiechnięte buzie i mnóstwo pozytywnej energii! 🥳

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Andrzejki w klasach 1-3 🧙 została wyłączona

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki. Pluszowy miś mimo różnorodności innych zabawek wciąż jest często wybierany przez najmłodszych.

Tego dnia warto wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa i odszukać schowane pluszaki z dawnych lat. To świetna okazja do wspominania.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Światowy Dzień Pluszowego Misia została wyłączona

Zaproszenie na „Próbny egzamin ósmoklasisty” – nr 2

Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu zaprasza Uczniów klas ósmych na  drugą sesję „Próbnych egzaminów ósmoklasisty”, która odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2022 r.

Harmonogram:
29 listopada (wtorek), godz. 9:00 – język polski;
30 listopada (środa), godz. 9:00 – matematyka;
1 grudnia (czwartek), godz. 9:00 – język angielski.

W tych dniach uczniów klas ósmych obowiązuje strój galowy, a szczegółowe informacje na kontach uczniów w MobiDzienniku i w poniedziałek, 28 listopada podczas lekcji z wychowawcami.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, EGZAMIN, Informacje, Terminarz | Możliwość komentowania Zaproszenie na „Próbny egzamin ósmoklasisty” – nr 2 została wyłączona

Zaproszenie na wycieczkę i warsztaty języka angielskiego dla klas V-VIII do Wielkiej Brytanii

Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu wraz z Biurem Podróży SPORTOM Travel zaprasza uczniów klas V-VIII na wycieczkę i warsztaty języka angielskiego do Wielkiej Brytanii. Temat przewodni to wędrówka śladami uniwersytetów Londyn – Greenwich – Cambridge – Oxford.

We wtorek, 29 listopada o godz. 17:30 w holu na I piętrze odbędzie się zebranie Rodziców wraz z Dyrektorem, Nauczycielami i przedstawicielami Biura Podróży SPORTOM Travel.

Koszt: 1050 zł i 480 GB, a zgłoszenia do p. Katarzyny Milewskiej.

Termin: 3/4 – 9/10 czerwca 2022 r.

SP69_ANGLIA I LONDYN WARSZTATY JĘZYKOWE 2023
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Zaproszenie na wycieczkę i warsztaty języka angielskiego dla klas V-VIII do Wielkiej Brytanii została wyłączona

Wsparcie leczenia dla pani Dagmary z Rady Rodziców

Społeczność Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu zwraca się z prośbą o wsparcie poniższej zbiórki, z której środki zostaną przeznaczone na leczenie pani Dagmary z Rady Rodziców. Pomóżmy teraz My!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wsparcie leczenia dla pani Dagmary z Rady Rodziców została wyłączona