SMS SP nr 69 w programie Witaj Wielkopolsko w TVP3

Miło nam poinformować, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w Poznaniu gościła w programie  „Witaj Wielkopolsko” na antenie TVP3, w którym zaprezentowano naszą placówkę z uwagi na wysokie wyniki naszych uczniów w nauce i sporcie. Zapraszamy do oglądania.

Zapraszamy do oglądania programu „Witaj Wielkopolsko” na antenie TVP3 (wystarczy kliknąć). Materiał o naszej szkole jest na początku programu.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, MEDIA O NAS, SUKCESY | Możliwość komentowania SMS SP nr 69 w programie Witaj Wielkopolsko w TVP3 została wyłączona

Jadłospis 20-24.03.2023

Jadłospis 20-24.03.2023

Otwórz w nowej karcie >>>

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Jadłospis 20-24.03.2023 została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Teatru w klasach 7 i 8

Klasy 7 i 8 z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Teatru obejrzały w piątek, 17 marca spektakl pt. „Miłość do trzech pomarańczy” w Teatrze Animacji.

Inscenizacja oparta na utworze weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego w reżyserii Pawła Aignera jest satyryczno-magiczną baśnią opierająca się na tradycji commedii dell’arte, z motywami na wskroś współczesnymi; czy to inteligentnymi aluzjami do sceny politycznej, czy świadomą grą konwencją, czy językiem, którym operują postaci.

Sztuka przypadła do gustu naszej młodzieży, dostarczając sporo rozrywki oraz refleksji.

22.03. Teatr Animacji odwiedzą uczniowie klas 4, 5 i 6.

Dbamy o edukację teatralną oraz świadomy odbiór różnych tekstów kultury.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Teatru w klasach 7 i 8 została wyłączona

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs KANGUR.

Konkurs ten jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.  Konkurs “Kangur Matematyczny” jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.

Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.

W tym roku w konkursie wzięło udział 45 osób. Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR została wyłączona

Projekt Aktywni Błękitni

Nasza szkoła dołączyła do programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie.

Jest to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Klasy realizujące projekt:

klasa 4b – wychowawca Katarzyna Milewska

klasa 5a – wychowawca Kornelia Cichocka

klasa 5b – wychowawca Danuta Olejnik

Szkolny koordynator programu: Karolina Purol

Udział naszej szkoły w programie edukacyjnym Wód Polskich “Aktywni Błękitni”. Zajęcia mają na celu nabycie umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Aktywni Błękitni | Możliwość komentowania Projekt Aktywni Błękitni została wyłączona

Trzecia edycja projektu edukacyjnego “TRADYCYJNY SAD”

Nasza szkoła wraz z początkiem roku przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Tradycyjny sad”. Projekt organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu.

W skład zespołu “Mistrzowskie Ligolki” wchodzą:

Wiktoria, Liliana, Kalina, Marianna, Leon, Wojtek, Antek, Ksawery, Filip.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Tradycyjny Sad | Możliwość komentowania Trzecia edycja projektu edukacyjnego “TRADYCYJNY SAD” została wyłączona

Poznan.pl: SP 69 na szlaku ze Strzeleckim

13 marca w Szkole Podstawowej numer 69 odbyło się wydarzenie, którego gościem był pisarz – Łukasz Wierzbicki. Autor wielu książek poświęconych polskim podróżnikom opowiedział o tworzonej przez siebie książce związanej z postacią Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją serwisu Poznan.pl (wystarczy kliknąć).

Zaszufladkowano do kategorii MEDIA O NAS | Możliwość komentowania Poznan.pl: SP 69 na szlaku ze Strzeleckim została wyłączona

TVP3: Rok Pawła Edmunda Strzeleckiego w SMS SP 69

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego w piątek, 12 marca 2023 roku była gościem TVP3 Poznań. Można było nas zobaczyć na żywo w programie “Witaj Wielkopolsko” i serwisie informacyjnym “Teleskop”.

Materiał w serwisie Teleskop z dnia 12 marca 2023 roku (wystarczy kliknąć).

Program Witaj Wielkopolsko z dnia 10 marca 2023 roku (wystarczy kliknąć).

Zaszufladkowano do kategorii MEDIA O NAS | Możliwość komentowania TVP3: Rok Pawła Edmunda Strzeleckiego w SMS SP 69 została wyłączona

Obchody 183. rocznicy odkrycia Góry im. Tadeusza Kościuszki

Zespół Szkół nr 8 zaprasza w niedzielę, 12 marca 2023 r. o godz. 10:00 na obchody 183. rocznicy odkrycia Góry im. Tadeusza Kościuszki w Australii przez poznaniaka i podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego. Obchody odbędą się przy pomniku odkrywcy, który znajduje się przy ul. Winklera 9 w Poznaniu.

W ramach obchodów Roku Pawła Edmunda Strzeleckiego – „wybitnego badacza, podróżnika, odkrywcy i filantropa, pierwszego Polak, który okrążył indywidualnie kulę ziemską w celach naukowych” – w stolicy Wielkopolski, gdyż urodził się 20 lipca 1797 roku w Głuszynie (dzielnica Poznania), a zmarł 6 października 1873 w Londynie odbędzie się wiele wydarzeń. 12 marca 2023 tj. w dniu rocznicy odkrycia przez Strzeleckiego najwyższego szczytu lądowej części Australii, który nazwał imieniem Tadeusza Kościuszki po wejściu 2228 m n.p.m. odbędą się uroczystości pod pomnikiem przy ul. Winklera 9 w Poznaniu.

Poznański pomnik jest wierną kopią pomnika Pawła Edmunda Strzeleckiego stojącego od 1988 roku w australijskiej miejscowości Jindabyne położonej w Nowej Południowej Walii. Autorem pomnika jest rzeźbiarz Jerzy Sobociński, a znajduje się on na terenie Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu, w którego skład wchodziło dawniej Gimnazjum nr 53 noszące imię podróżnika.

Należy wspomnieć, że Miasto Poznań uruchomiło specjalny serwis internetowy Rok Strzeleckiego (wystarczy kliknąć), który będzie informował o bieżących wydarzeniach i publikował materiały o Pawle Edmundzie Strzeleckim.

Program obchodów Roku Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu:

niedziela, 12 marca 2023 r.
10:00 – uroczystości pod pomnikiem Pawła Edmunda Strzeleckiego przy ul. Winklera 9 w Poznaniu
10:30 – uroczystości w budynku Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu i wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata”
11:00 – przerwa
11:15 – część artystyczna
12:00 – zakończenie

poniedziałek, 13 marca 2023 r.
17:00 – Inauguracja cyklu „Spotkania z podróżnikami”. Gościem specjalnym będzie Łukasz Wierzbicki, który opowie o książce „Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki”.
18:30 – zakończenie

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Obchody 183. rocznicy odkrycia Góry im. Tadeusza Kościuszki została wyłączona

Jadłospis 13-17.03.2023

Jadłospis 13-17.03.2023

Otwórz w nowej karcie >>>

Zaszufladkowano do kategorii Obiady | Możliwość komentowania Jadłospis 13-17.03.2023 została wyłączona