Sport

przeglądanie według kategorii

 
Autor: | Data publikacji: Kwiecień 10, 2018

Puchar Polski nr 2 w Skokach naTrampolinie, Kwalifikacje B do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM)

 

W minioną sobotę tj. 07.04.2018 r w Zielonej Górze odbyły się jakże istotne zawody w skokach na trampolinie stanowiące druga eliminację do OOM. Występy naszych trampolinistów były bardzo udane dzięki czemu wielu z nich zajmowało wysokie miejsca , a ci którzy nie mieli dotąd kwalifikacji na tę najważniejsza imprez sportowa roku( dla tej grupy wiekowej), w większości uzyskali ją. O tym że to były udane zawody, dobitnie świadczy fakt że na 80 osób które mogły uzyskać kwalifikacje na OOM, aż 22 są z Poznania.

Indywidualnie warto wspomnieć o świetnym starcie chłopców w klasie III gdzie Szymon Król zajął 1 miejsce i w klasie II gdzie Kaczmarek Kasjan zajął 2 miejsce.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i bardzo dobrych skoków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież.

Bartosz Dondajewski
Autor: | Data publikacji: Kwiecień 8, 2018

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców

TURNIEJ ODBYŁ SIĘ W CZWARTEK, 5.04. 2018

Mistrzem szkoły w tenisie stołowym w roku szkolnym 2017/18 został Szymon Białek z kl.VIIb

Wyniki:
1 miejsce – Szymon Białek VIIb
2 miejsce – Eryk Kuttene Va
3 miejsce – Tymon Stec IVb
4 miejsce – Oskar Pokutyński Vb

Gratulujemy!!!

 

 

Autor: | Data publikacji: Kwiecień 8, 2018

Szkolny Turniej Badmintona Chłopców

TURNIEJ ODBYŁ SIĘ W CZWARTEK, 5.04. 2018

Mistrzem szkoły w badmintonie w roku szkolnym 2017/18 został Tycjan Matuśkiewicz z kl.VIIa

Wyniki:
1 miejsce – Tycjan Matuśkiewicz VIIa
2 miejsce – Ignacy Sarnecki IVb
3 miejsce – Kasjan Kaczmarek VIIa
4 miejsce – Mateusz Janusiewicz IVd

GRATULUJEMY!

Autor: | Data publikacji: Marzec 26, 2018

Szkolny Turniej Badmintona Dziewcząt

 TURNIEJ ODBYŁ SIĘ W  CZWARTEK   – 22.03. 2018

 

Mistrzynią szkoły w badmintonie w roku szkolnym 2017/18 została  Wiktoria Wilczyńska z kl.VIa

 

Wyniki:

1 miejsce – Wiktoria Wilczyńska  VIa

2 miejsce – Julia Kmiecik VIc

3 miejsce – Julia Marszałek VIb

4 miejsce – Magda Kwiatkowska Vb

 

Autor: | Data publikacji: Marzec 12, 2018

Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM)

W mijający weekend tj. 10-11.03.2018 r. odbył się w Poznaniu Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM). Zawody te były bardzo ważnym startem dla naszych zawodniczek i zawodników szczególnie tych startujących w klasie sportowej II i III stanowiły bowiem również pierwszą eliminację do OOM, a awans dawało zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Powyższy cel nie był tak łatwy do osiągnięcia jeśli się pod uwagę weźmie ilość startujących w tych konkurencjach sportowców, gdzie np. w klasie III kobiet startował aż 56 zawodniczek.

Nasi reprezentanci, startujący w barwach klubu AZS-AWF Poznań, bardzo dobrze wystartowali w tych zawodach, będących pierwszym ogólnopolskim startem w tym roku, prezentując wysoki poziom sportowy zajęli wysokie miejsca dające awans do OOM.

 

  • Klasa II kobiet

 

Broda Joanna- 5 miejsce

Juszczak Klaudia 6 miejsce

Woźniak Zofia- 7 miejsce

 

  • Klasa III kobiet

 

Ludwiczak Marianna- 3 Miejsce

 

 

  • Klasa II mężczyzn

 

Kaczmarek Kasjan- 3 miejsce

Prociak Marcel- 5 miejsce

Trocha Mateusz-6 miejsce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Wiśniewski Bartłomiej 3 miejsce

Grzankowski Jakub- 4 miejsce

Król Szymon- 7 miejsce

Sierocki Karol- 9 miejsce

Płończak Jan- 10 miejsce

 

 

W pozostałych konkurencjach rozgrywanych na tej imprezie nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły również świetnie się zaprezentowali, i tak:

 

Skoki na trampolinie

 

  • Klasa Mistrzowska kobiet

 

Pawłowska Joanna- 1 miejsce

Kluczyńska Marta- 6 miejsce

Świtalska Magda- 7 miejsce

 

 

 

  • Klasa I kobiet

 

Trzaskowska Gaja- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Adamczak Fryderyk- 5 miejsce

 

 

Skoki na ścieżce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Czernek Jan- 1 – miejsce

 

 

  • Klasa I mężczyzn

 

Osses Kacper -1 miejsce

Linkowski Mikołaj- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Drausowski Jacek-1 miejsce

Domański Łukasz-2 miejsce

 

Warto nadmienić że spora liczba naszych gimnastyków zajmowała miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce co pozwala wierzyć, iż w kolejnej eliminacji do OOM uzyskają oni kwalifikację. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom startu i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Bartosz Dondajewski

Autor: | Data publikacji: Marzec 6, 2018

Puchar Polski w Poznaniu

Dnia 11.03 2018 roku w Poznaniu w hali centrum sportowego Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 4 odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski i pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Poznań 2018 w skokach na trampolinie, wśród ponad 200 zawodników z całego kraju będziemy mieli okazję zobaczyć uczniów naszej szkoły, którzy będą walczyli o zakwalifikowanie się do OOM- Poznań 2018 w klasie drugiej i trzeciej skoków indywidualnych na trampolinie.

Uczniowie naszej szkoły należą do  krajowej czołówki zawodników w skokach na trampolinie w tych kategoriach wiekowych i trzymajmy kciuki aby jak największa ilość naszych uczniów, już w pierwszej eliminacji zdobyła przepustkę do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Poznań 2018.

Waldemar Okoniewski

Autor: | Data publikacji: Luty 6, 2018

Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci oraz Festiwal Judo Dzieci Młodszych.

Dnia 3.02.2018 roku w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci oraz Festiwal Judo Dzieci Młodszych.

Zawody zostały zorganizowane na hali sportowej POSiR w Poznaniu w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych dla zawodników i zawodniczek z całej Wielkopolski.
Wyniki uczniów trenujących judo ze Szkoły Podstawowej nr 69 są następujące:

I miejsce:

• Zofia Jóźwiak – 5a
• Bartczak Dominika – 5b
• Narożna Anastazaja – 5b
• Nowak Marika – 5b

II miejsce:

• Skalska Weronika – 5b
• Warszajło Emilia – 5b

III miejsce:

• Dukarska Dominika – 5b
• Fabrowska Alicja – 5b
• Mrowińska Zuzanna – 5b
• Warszajło Julia – 5b
• Kozłowska Justyna – 6b

IV miejsce:

• Dondajewska Daria – 5a
• Flieger Tomasz – 5b
• Serba Magdalena – 5b

V miejsce:

• Kuttene Eryk – 5a
• Zyprich Aleksandra – 5b
• Haremza Jakub – 6b

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: | Data publikacji: Grudzień 11, 2017

Łazarski Turniej Piłki Siatkowej klas VII i VI.

W dniu 11.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr 26 odbył się Łazarski Turniej Piłki Siatkowej klas VII i VI. W turnieju uczestniczyły następujące szkoły : 9, 26 , 25 i 69.

Nasza szkoła zajęła II miejsce, I miejsce SP 26, III miejsce SP 77, a IV miejsce SP 9.

Zawodniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom gry.

Niezmiernie cieszy nas również, że nagrodę najlepszej zawodniczki meczu w swojej drużynie otrzymała Sharon Sikorska, która była również kapitanem zespołu .

Gratulujemy całej drużynie!!!

Autor: | Data publikacji: Grudzień 3, 2017

Pokaz akrobatyczny

Nasi akrobaci w dniu 24.11.2017 r. uświetnili swoim występem ceremonię otwarcia I Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych odbywającego się w Poznaniu w ostatni weekend listopada. Młodzi uczniowie z klasy 2a, pod okiem trenera Bartosza Dondajewskiego, zaprezentowali krótki pokaz akrobatyczny. Sportowcy byli bardzo przejęci gdyż była to ich pierwsza prezentacja swoich umiejętności gimnastycznych i to od razu przed tak dużym audytorium. Pokonali jednak tremę i zaprezentowali się naprawdę świetnie zbierając za występ burzę oklasków.

Przygotował: Bartosz Dondajewski

 

 

Autor: | Data publikacji: Listopad 7, 2017

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego o Puchar Wójta Gminy Suchy Las

W sobotę 4.11.17 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego o Puchar Wójta Gminy Suchy Las.
Zawodniczki z klasy 5b w kategorii wiekowej do 12 lat wywalczyły drużynowo II miejsce.
Wyniki indywidualne:

I miejsce:

• Anastazja Narożna
• Magdalena Serba
• Zuzanna Mrowińska

II miejsce:

• Zuzanna Łopka
• Magdalena Kwiatkowska
• Olga Musiał

III miejsce:

• Zuzanna Majerczak
• Marika Nowak

IV miejsce:

• Alicja Fabrowska

V miejsce:

• Emilia Szelągowska

W zawodach startował również uczeń Naszej szkoły z klasy 6b Jan Rogala, który zajął
I miejsce w kategorii wiekowej do 14 lat.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.