Relacje sportowe

przeglądanie według kategorii

 
Autor: | Data publikacji: Kwiecień 19, 2018

Zawody wiosenne

W dniu 18.04.2018 r. odbyły się w naszej szkole Zawody Wiosenne w skokach na trampolinie w klasie sportowej III i II. W zawodach uczestniczyli uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz inni zawodnicy klubu AZS-AWF Poznań.
Impreza, która się odbyła na naszym „Balonie” wyzwoliła w uczestnikach bardzo dużo emocji, była bowiem generalną próbą dla sportowców przed odbywającymi się w przyszły weekend w Poznaniu najważniejszymi dla nich w tym roku zawodami czyli Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży(OOM).
I tak po wykonaniu dwóch układów – obowiązkowego i dowolnego- klasyfikacja w poszczególnych klasach prezentowała się następująco:

Klasa III dziewcząt

1 miejsce-Maria Linkowska -kl.5a
2 miejsce- Nelly Maiga kl. 5a
3 miejsce Agata Piasecka 4b

Klasa III chłopców

1 miejsce- Bartłomiej Wiśniewski- kl. 4b
2 miejsce- Jan Korycki- kl. 5a
3 miejsce – Karol Sierocki- kl. 5a

Klasa II dziewcząt

1 miejsce- Klaudia Juszczak -AZS-AWF Poznań
2 miejsce – Ania Konarzewska- AZS-AWF Poznań
3 miejsce- Joanna Broda- kl. 7a

Klasa II chłopców

1 miejsce- Marcel Prociak kl. 6a
2 miejsce – Mateusz Trocha- AZS-AWF Poznań
3 miejsce- Jan Ślusarek – kl.7a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na nadchodzących zawodach.

tekst Bartosz Dondajewski

zdjęcia Iwona Szemraj i Małgosia Karge

Autor: | Data publikacji: Kwiecień 10, 2018

Puchar Polski nr 2 w Skokach naTrampolinie, Kwalifikacje B do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM)

 

W minioną sobotę tj. 07.04.2018 r w Zielonej Górze odbyły się jakże istotne zawody w skokach na trampolinie stanowiące druga eliminację do OOM. Występy naszych trampolinistów były bardzo udane dzięki czemu wielu z nich zajmowało wysokie miejsca , a ci którzy nie mieli dotąd kwalifikacji na tę najważniejsza imprez sportowa roku( dla tej grupy wiekowej), w większości uzyskali ją. O tym że to były udane zawody, dobitnie świadczy fakt że na 80 osób które mogły uzyskać kwalifikacje na OOM, aż 22 są z Poznania.

Indywidualnie warto wspomnieć o świetnym starcie chłopców w klasie III gdzie Szymon Król zajął 1 miejsce i w klasie II gdzie Kaczmarek Kasjan zajął 2 miejsce.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i bardzo dobrych skoków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież.

Bartosz Dondajewski
Autor: | Data publikacji: Marzec 12, 2018

Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM)

W mijający weekend tj. 10-11.03.2018 r. odbył się w Poznaniu Puchar Polski w Skokach na trampolinie i Skokach na ścieżce, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(OOM). Zawody te były bardzo ważnym startem dla naszych zawodniczek i zawodników szczególnie tych startujących w klasie sportowej II i III stanowiły bowiem również pierwszą eliminację do OOM, a awans dawało zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Powyższy cel nie był tak łatwy do osiągnięcia jeśli się pod uwagę weźmie ilość startujących w tych konkurencjach sportowców, gdzie np. w klasie III kobiet startował aż 56 zawodniczek.

Nasi reprezentanci, startujący w barwach klubu AZS-AWF Poznań, bardzo dobrze wystartowali w tych zawodach, będących pierwszym ogólnopolskim startem w tym roku, prezentując wysoki poziom sportowy zajęli wysokie miejsca dające awans do OOM.

 

  • Klasa II kobiet

 

Broda Joanna- 5 miejsce

Juszczak Klaudia 6 miejsce

Woźniak Zofia- 7 miejsce

 

  • Klasa III kobiet

 

Ludwiczak Marianna- 3 Miejsce

 

 

  • Klasa II mężczyzn

 

Kaczmarek Kasjan- 3 miejsce

Prociak Marcel- 5 miejsce

Trocha Mateusz-6 miejsce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Wiśniewski Bartłomiej 3 miejsce

Grzankowski Jakub- 4 miejsce

Król Szymon- 7 miejsce

Sierocki Karol- 9 miejsce

Płończak Jan- 10 miejsce

 

 

W pozostałych konkurencjach rozgrywanych na tej imprezie nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły również świetnie się zaprezentowali, i tak:

 

Skoki na trampolinie

 

  • Klasa Mistrzowska kobiet

 

Pawłowska Joanna- 1 miejsce

Kluczyńska Marta- 6 miejsce

Świtalska Magda- 7 miejsce

 

 

 

  • Klasa I kobiet

 

Trzaskowska Gaja- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Adamczak Fryderyk- 5 miejsce

 

 

Skoki na ścieżce

 

 

  • Klasa III mężczyzn

 

Czernek Jan- 1 – miejsce

 

 

  • Klasa I mężczyzn

 

Osses Kacper -1 miejsce

Linkowski Mikołaj- 4 miejsce

 

 

  • Klasa Mistrzowska mężczyzn

 

Drausowski Jacek-1 miejsce

Domański Łukasz-2 miejsce

 

Warto nadmienić że spora liczba naszych gimnastyków zajmowała miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce co pozwala wierzyć, iż w kolejnej eliminacji do OOM uzyskają oni kwalifikację. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom startu i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Bartosz Dondajewski

Autor: | Data publikacji: Marzec 6, 2018

Puchar Polski w Poznaniu

Dnia 11.03 2018 roku w Poznaniu w hali centrum sportowego Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 4 odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski i pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Poznań 2018 w skokach na trampolinie, wśród ponad 200 zawodników z całego kraju będziemy mieli okazję zobaczyć uczniów naszej szkoły, którzy będą walczyli o zakwalifikowanie się do OOM- Poznań 2018 w klasie drugiej i trzeciej skoków indywidualnych na trampolinie.

Uczniowie naszej szkoły należą do  krajowej czołówki zawodników w skokach na trampolinie w tych kategoriach wiekowych i trzymajmy kciuki aby jak największa ilość naszych uczniów, już w pierwszej eliminacji zdobyła przepustkę do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Poznań 2018.

Waldemar Okoniewski

Autor: | Data publikacji: Grudzień 3, 2017

Pokaz akrobatyczny

Nasi akrobaci w dniu 24.11.2017 r. uświetnili swoim występem ceremonię otwarcia I Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych odbywającego się w Poznaniu w ostatni weekend listopada. Młodzi uczniowie z klasy 2a, pod okiem trenera Bartosza Dondajewskiego, zaprezentowali krótki pokaz akrobatyczny. Sportowcy byli bardzo przejęci gdyż była to ich pierwsza prezentacja swoich umiejętności gimnastycznych i to od razu przed tak dużym audytorium. Pokonali jednak tremę i zaprezentowali się naprawdę świetnie zbierając za występ burzę oklasków.

Przygotował: Bartosz Dondajewski

 

 

Autor: | Data publikacji: Wrzesień 13, 2017

Obóz sportowy w Wałczu

PrzygotowałKrzysztof Czyż

Autor: | Data publikacji: Maj 3, 2017

Zawody w skokach na ścieżce i trampolinie czyli “Akrobatyczny Zajączek”

 

Autor: | Data publikacji: Kwiecień 6, 2017

Pokaz akrobatyczny klasy 3a podczas Wiosennej Olimpiady dla przedszkolaków.

Autor: | Data publikacji: Styczeń 3, 2017

Zawody Mikolajkowe

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Zawody Mikołajkowe w skokach na trampolinie, w których rywalizowali uczniowie klasy III a, III b, IV a, V a, V b i VI a oraz kilku naszych absolwentów i jeden gość. Licznie przybyli kibice oklaskiwali zawodników startujących w konkurencji skoków na trampolinie chłopców i dziewcząt w następujących klasach sportowych: w klasie młodzieżowej, klasie drugiej i trzeciej( w sporcie jest na odwrót: im niższa klasa sportowa tym wyższy poziom sportowy wykonywanej konkurencji).

Najliczniej obsadzona była klasa młodzieżowa, gdzie po raz pierwszy na zawodach uczniowie z klas trzecich musieli rywalizować z uczniami ze starszych klas. Nasi najmłodsi sportowcy dobrze sobie jednak poradzili z presja i stresem i w większości zaprezentowali w pełni swoje umiejętności, a po pięknej walce kolejność wyglądała następująco:

Klasa Młodzieżowa Dziewcząt :                       

1.Marszałek Julia V b

2.Wolska Wiktoria  IV a

3.Piasecka Agata III b

Klasa Młodzieżowa Chłopców:

1.Czernek Jan III b

2.Berliński Franciszek IV a

3.Kotwis Wawrzyniec IV a

W klasie III startowało niewiele mniej zawodników i zawodniczek reprezentujących klasy IV a, V a, V b i VI a. Tu również walka była zacięta i pojawiło się kilka ciekawych wyników , a końcowa klasyfikacja była następująca:

Klasa Trzecia Dziewcząt:

1.Linkowska Maria IV a

2.Ludwiczak Marianna IV a

3.Napieraj Zuzanna IV a

Klasa Trzecia Chłopców:

1.Król Szymon V a

2.Płończak Jan -gość

3.Ślusarej Jan IV a

W klasie Drugiej sportowcy z klas Va i VI a rywalizowali z kilkoma naszymi absolwentami i absolwentkami. Po ciekawej walce, gdzie na 22 układy zepsuty został w zasadzie tylko jeden, na podium znalazły się następujące osoby:

Klasa Druga Dziewcząt:

1.Mielcarek Sandra- absolwentka

2.Broda Joanna VI a

3.Kalisz Maja- absolwentka

Klasa Druga Chłopców:

1.Hirsch Aleks VI a

2.Prociak Marcel V b

3.Trocha Mateusz – absolwent

Sportowcy z miejsc 1-3 dostali duże kubki ze słodyczami oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i po czekoladowym Mikołaju(bądź co bądź to jego dzień)

Gratulujemy wszystkim startu i życzymy owocnej pracy, wykonywania coraz to trudniejszych elementów i układów oraz jak najlepszych startów na kolejnych zawodach- POWODZENIA.

Bartosz Dondajewski

 

 

 

 

 

 

 




Autor: | Data publikacji: Wrzesień 25, 2016

I Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Download (DOC, 12KB)